30-06-2020 eKurier | Kurier Plus
PIŁKA NOŻNA Kibice na nowych trybunach pod koniec września

Piękny napis i opóźnienie

Piękny napis i opóźnienie
Budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży miał być oddany do użytku w drugim kwartale tego roku. Fot. Ryszard PAKIESER

W minionym tygodniu na budowanym stadionie piłkarskim w Szczecinie zamontowano 8,7 tysiąca fotelików. Pokryły one dwie budowane trybuny: zachodnią i południową. Prezentują się bardzo efektownie. Na trybunie południowej widnieje napis Pogoń i data powstania klubu. Robotnicy kończą poszycie zadaszenia nad trybuną południową.

Wszystkie foteliki okryte są folią, wciąż bowiem trwają prace budowlane, a do zakończenia pierwszej części inwestycji jeszcze trochę brakuje. Między innymi trwają prace wykończeniowe w pawilonach, a także w budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Prowadzone są też prace związane z ciągami komunikacyjnymi.

Pierwszy etap zakładał zakończenie prac do drugiego kwartału obecnego roku kalendarzowego. Jednocześnie rozpoczęła się inwestycja przy budowie trybuny wschodniej. Burzone są trybuny boiska bocznego numer 2. Tam również powstaną nowe miejsca dla kibiców. Budowlańcy czekają na zakończenie sezonu i wówczas przystąpią do przesunięcia boiska. To jest dość skomplikowana operacja, która potrwa kilka tygodni.

Gołym okiem widać, że prace prowadzone są w dobrym tempie,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 30-06-2020Image
Rozpoczęły się prace przy budowie trybuny wschodniej. Fot. Ryszard PAKIESER
Image
Na trybunach zachodniej i południowej zamontowano 8,7 tysiąca fotelików. Fot. Ryszard PAKIESER
Image
Na zadaszonych trybunach boiska numer 3 zamontowane są już foteliki, jednak boisko wciąż nie jest gotowe. Fot. Ryszard PAKIESER