08-11-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Spiridonovic potrzebuje wsparcia

Kończymy pierwszą rundę

Kończymy pierwszą rundę
W ostatnim meczu Pogoni z Lechią wygrali rywale 4:3. Fot. Ryszard PAKIESER

Wyjazdowym meczem z Lechią w Gdańsku piłkarze Pogoni Szczecin zakończą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Jeżeli portowcy wygrają, oznaczać to będzie najlepszą pierwszą rundę pod względem wyniku punktowego od roku 2012, gdy szczecinianie po pięcioletniej przerwie powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej.

O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. Szczecinianie w poprzednim sezonie mierzyli się z Lechią trzy razy i za każdym razem przegrywali. Za każdym razem były to mecze zacięte, trzymające w napięciu, przegrane przez portowców różnicą jednej bramki, jednak nikt po tamtych spotkaniach nie miał do Pogoni pretensji.

Trzy przegrane mecze z Lechią w poprzednim sezonie były dobrymi widowiskami, zasługującymi na pochwały i słowa uznania. W obecnym sezonie Pogoń nawet po zwycięskich meczach nie zawsze zbiera pochlebne recenzje. Gra gorzej niż przed rokiem, choć dorobek punktowy obecnie jest pokaźniejszy.

Pogoń w meczu z Lechią nie będzie faworytem, choć gdańszczanie są w kryzysie. Gdy Lechia 28 września pokonała w Warszawie Legię 2:1, to jednoznacznie oceniono, że to zespół z największymi szansami na mistrzowski tytuł. Pogoń też w obecnym sezonie pokonała Legię w Warszawie, ale obecnie to Legia jest w tabeli zarówno przed Lechią,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-11-2019