14-08-2019 eKurier | Kultura
„Święto sztuki, młodości, kreatywności i spontaniczności”

Rusza Fama!

Rusza Fama!
Fot. organizatorzy

Fama odbędzie się już po raz 49! Organizatorzy zapewniają, że atrakcji w Świnoujściu nie zabraknie. Festiwal zostanie zainaugurowany w czwartek (15 sierpnia) w Barze Letnim Hamaki wydarzeniem „Świnoujście wita Famę”. W programie koncert zespołu Szmaty i afterparty (DJ Emil One & Bolo Drumz). Festiwal potrwa do 25 sierpnia. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Program tegorocznej Famy to około 60 wydarzeń artystycznych, specjalnych i towarzyszących, ponad 200 uczestników i kilkanaście scen festiwalowych. Artyści Famy zostali wybrani w eliminacjach oraz spośród setek zgłoszeń.

„Fama już po raz czterdziesty dziewiąty. I to nie jest tak, że festiwal «żywi się» nazwiskami wielkich artystów, którzy tu debiutowali przed dekadami. Fama «żywi się» nazwiskami artystów, którzy tu obecnie się prezentują i robią imponujące kariery. Fama to nie reżyserowany telewizyjny «talent show», ale dynamiczny, interdyscyplinarny festiwal z warsztatowym zacięciem, którego sednem jest spotkanie – esencjonalne, intensywne, a przede wszystkim prawdziwe. To święto sztuki, młodości, kreatywności i spontaniczności” – podkreślają organizatorzy.

W sekcji muzycznej Famy zaprezentuje się kilkanaście zespołów, od muzyki bardzo poważnej po bardzo rozrywkową. Będą to:

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 14-08-2019