15-05-2019 eKurier | Szczecin/Region
Marszałek ostro o przechwałkach PiS

„Nic, panie Brudziński, nie wynegocjowałeś!”

„Nic, panie Brudziński, nie wynegocjowałeś!”
Marszałek Olgierd Geblewicz wspierał kandydatkę do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Jabłońską (PO) ze Świnoujścia. Skrytykował także PiS, a przede wszystkim Joachima Brudzińskiego za przechwałki o tunelu. Na zdjęciu z lewej radny Jan Borowski.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, na konferencji prasowej wspierał kandydaturę do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Jabłońskiej, przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście. Oberwało się Joachimowi Brudzińskiemu z Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja odbyła się na ulicy przed ośrodkiem sanatoryjnym „Henryk”. O. Geblewicz przekonywał dziennikarzy, że ludzie tacy jak Elżbieta Jabłońska ze świnoujskiego PO są potrzebni w Parlamencie Europejskim. Nie powinni – jego zdaniem – znaleźć się tam natomiast eurosceptycy; ludzie, którzy uważają, że na europejską wspólnotę powinno się patrzeć tylko przez pryzmat pieniędzy, a nie idei wspólnoty, która dała pokój w Europie na wiele lat w skali niespotykanej w naszym rejonie przez wieki. Te słowa

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 15-05-2019